Kuidas valida endale sobiv madrats

Arvatavasti olete teadlik, et inimene veedab keskmiselt 1/3 oma elust voodis. Miks mitte veeta see 1/3 oma elust kvaliteetselt välja puhates, et ülejäänud aeg oleks võimalikult produktiivne. Järgneb 4 peamist näpunäidet selle kohta, kuidas valida madratsit.

 Kõige olulisem on teha selgeks, millises positsioonis sa magad

Seljal magajad

Kõvadus skaalal 10-ni 5,5-7. Keskmise kõvadusega madrats – liiga kõva ja võivad tekkida pinged õlgades ja alaseljas. Liiga pehme ja puusad vajuvad allapoole õlgu, tekitades nõgusat selga ja valu kogu seljas. Keskmise kõvadusega madrats aga hoiab õlgu, puusi ja tagumikku ühel kõrgusel ning selgroog on sirge ja toetatud. Eelkõige pakuvad sellist lahendust mitmekihilise poroloonkattega pocket-vedru süsteemiga madratsid, mis ei vaju liigselt sinu kehakumeruste järgi, vaid jaotavad raskuse ühtlaselt üle kogu madratsi.

Küljel magajad

kõvadus 3,5-6. Kui seljal magajad vajavad võrdset toetust õlgade ja puusade vahel, siis küljel magajad vajavad tugevat pinge vabastajat. See tähendab, et madrats peab ühilduma kehakumerustega, vabastades keha ja selgroo pingetest. Selleks sobivad eelkõige pehme madratsipealsega madratsid või mäluvahuga madratsid.

Kõhuli magajad

kõvadus 8-10. kõhu peal magajatel on vaja tõsta puusad ühele tasandile õlgadega, mistõttu ei tohi madrats vajuda. Tagumik on keha kõige raskem osa ning pehme madratsiga vajuks puusad selle tõttu õlgadest allapoole, tekitades pikaajalisel kasutamisel pingeid kogu seljas ja puusades. Kõva madrats ei lase aga puusadel vajuda ning hoiab neid üleval. Kõige enam sobivad selleks kõrgete jäikade vedrudega madratsid, mille peal on õhuke kiht porolooni, et ebamugavustunnet vältida.

Silmas tuleb pidada ka kehakaalu

Kehakaal kuni 70 kg

Valida tuleks olenevalt magamisasendist natuke pehmem madrats kui eelnevas punktis mainitud. Kerged magajad ei vaju madratsi pinnal väga palju ning seega ei ole nii tugevat toetust vaja. Sobiva madratsi valikul võib lähtuda sellest, et madrats ei vaja palju erinevaid kihte ega toetussüsteeme. Valida võib seega ka odavama ja vähema toetussüsteemiga madratsi.

Kehakaal 70-90kg

Esimene punkt on koostatud just teie järgi – seega lugege punkti 1 ja saate teada, mille järgi omale madrats valida.

Kehakaal rohkem kui 90kg

Kõvadusaste peaks jääma samaks kui esimeses punktis mainitud, kuid oluline on madratsi pealiskihi paksus. Seega kui madratsit valida tuleks otsustada pigem pealiskihi paksuse kui vedrude kõrguse kasuks. Eriti head on madratsid, mis pakuvad mitmekihilist toetust. Sellisel juhul on raskusel võimalik vajuda läbi erinevate madratsikihtide jõudmata vedrudeni. Nii tagab selline madrats ka selle, et toetus kehale oleks ühtlane ja tõhus. Eemale tasuks hoida üleni vahust või poroloonist tehtud madratsitest.

Valige madrats, millel pole tunda partneri liigutusi

Väga oluline on madratsit soetades silmas pidada ka seda kui vastuvõtlik olete te magades liigutustele. Kõige enam on selles valdkonnas hinnatud lateksist madratseid ja üleni vahust madratseid, kuid nüüd on tehnoloogia arenedes suudetud luua ka madratsid, mille vedrusüsteemid on jaotatud erinevatesse tsoonidesse ning iga vedru asetatud eraldi riidest kotikesse. See variant hoiab ära liigutustel tekkiva vetruvuse ning magades ei sega teid ei partneri liigutused ega ka teie enda omad. Nii on nüüd võimalik soetada liigutustele vähem vastuvõtlik madrats soodsamalt kui see oli varem.

Pocketvedru süsteem

 

Kui kahtled, siis küsi lisainfot

Pidades silmas eelnevalt loetut, küsige müüjalt just vastavalt enda kehatüübile ning magamisasendile sobivat madratsit ja laske tal rääkida kõik, mida ta oskab – küsige materjali, kihtide, kõvaduse ja muu kohta. Laske seletada just seda, miks üks või teine madratsiomadus teile sobib. Nii on teil endal lihtsam orienteeruda lõpututena näivate valikute keskel.

Vali endale sobiv kontinentaalvoodi koos pocket-vedru madratsiga

Kontinentaalvoodi Elegance

 

Kontinentaalvoodi Liberty

 

Kontinentaalvoodi Miami